شروین حسینی

شروین حسینی

تلفن: +۹۸ ۲۱ ۲۶۲۱ ۴۵۹۱ ، +۹۸ ۹۳۳ ۳۱۹۹۸۱۶ ، +۹۸ ۳۱ ۳۶۶۳ ۷۰۳۷ ، +۹۸ ۳۱ ۳۶۶۳ ۷۰۸۷

ایمیل: info@bracketds.com

وب سایت: http://www.bracketds.com/

بیوگرافی:

«شروین حسینی» در واپسین ماه پاییزان سال 1357 در شهر کرمان زاده شد. او پس از ورود به دانشگاه در رشته‌ی معماری، حضور در کلاس‌های درسی را تاب نیاورد و نپذیرفت که اسیر چهارچوب‌های خشک و خط‌کشی شده‌ی نظام آموزشی آن روزها باقی بماند؛ همین مسئله سبب شد تا درنهایت این مسیر را رها کند و در راه یادگیری تجربی معماری گام نهد. در همین دوران بود که همواره پای ثابت کارهای «شارِت» گشت و هم‌زمان با تجربه‌اندوزی در دفاتر «یحیی فیوضی» و «حرکت سیال»، نخستین کار حرفه‌ای خودپای1 خویش را با طراحی یک خانه‌ی ویلایی با فضاهای اقامتی در سه فراز مجزا2 برای پدرش در شهر اصفهان آغاز نمود. ویلایی که به گفته‌ی خودش شهوت تجربه‌ی فضا و متریال در آن سزاوار تماشاست و اندوخته‌ای از تجربه برای پروژه‌های بعدی‌اش به حساب می‌آید و همچنین یادآور آن است که نگاه به فضای درونی یک پروژه تا چه اندازه در مرحله‌ی اجرا با مرحله‌ی ترسیمات متفاوت است.

وی نخستین دفتر معماری خویش را با همکاری «کامران فروهر سپهر» در تهران بر پا کرد؛ اما پس از مدتی راه و رسم خود را در این پیشه از وی جدا نمود و دفتر دیگری را با نام «بِراکت» در تهران تأسیس و با گرفتن سفارش‌های طراحی از اصفهان بعد از مدتی شعبه دوم آن را در این شهر راه‌اندازی کرد.

 

او بر این باور است که اگر از پروژه‌های بزرگ‌اندازه‌ای که طرح و اجرای آن‌ها را بر عهده داشته چشم‌پوشی کند، شخصیت «براکت» بر پایه‌ی تجربه‌ی طراحی خانه‌های ویلایی شکل گرفته است؛ چرا‌که ویلا را اشتراک قوی معماری، طبیعت و انسان می‌داند.  [1]  مستقل
[2]  تریپلکس

 

 

شروین حسینی در ویلا گفت‌وگو

 

چاپ و انتشار تصاویر و مطالب مندرج در این مجله به شرط ذکر منبع "مجله‌ی ویلا" منعی ندارد.
از اینکه با توجه به مورد یاد شده مطالب منتشر شده در مجله‌ی ویلا را بازنشر می‌نمایید، سپاسگزاریم ...

 

 

 

 

پروژه‌های مرتبط: