هومن بالازاده

هومن بالازاده

تلفن: +۹۸۲۱ ۸۸۰۶۶۱۰۸ ، +۹۸۲۱ ۸۸۰۶۶۴۷۵ ، +۹۸۲۱ ۸۸۰۶۵۴۳۵ ، +۹۸۹۱۲ ۳۱۰ ۶۶ ۰۲

فکس: +۹۸۲۱ ۸۸۰۶۵۳۹۷

ایمیل: h_balazadeh@yahoo.com ، hoobadesign@gmail.com

وب سایت: http://www.hoobadesign.com/

بیوگرافی:

«هومن بالازاده» در سال 1357 در شهر تبریز به دنیا آمد. او دانش‌­آموخته‌­ی معماری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز است. وی مقطع راهنمایی را در مدرسه­‌ی باهنر تهران گذراند؛ حضور در این مدرسه و آشنایی با دوستانی همچون «امیرعباس ابوطالبی» او را به فضایی رقابتی وارد ساخت؛ رقابتی دوستانه در دوران نوجوانی که سبب‌­ساز رهسپاری­‌اش به وادی هنر گردید. در همین دوران بود که نقاشی‌­هایی را بر بوم کشید و به دنبال آن نیز در حوزه­‌ی مجسمه­‌سازی و معماری دست به خلق آثاری زد که بعدها ستایش همگان را برانگیخت.

 

او از معدود معمارانی است که رشته‌­ی معماری را آگاهانه انتخاب نمود؛ چرا‌که از سال دوم دبیرستان تصمیم به تحصیل در این رشته برایش قطعی شد. دوران زندگی دانشجویی بالازاده در ساختمان بلند اداری گذشت که در آن به‌تنهایی هر شبِ خویش را به صبح می­‌رساند؛ این خلوت تأثیر به‌سزایی در شکل­‌گیری شخصیت خودساخته و درونگرای وی نهاد.

 

اساتید خوب آن روزهای دانشگاه تبریز از قبیل «بشیری» و «دانشمیر» نیز در شکل­‌گیری بینش معمارانه­‌ی وی بی‌­تأثیر نبودند. او از همان دوران دانشجویی، آثار «بهرام شیردل» را از طریق کتاب­‌ها و مجله­‌های معماری دنبال می­‌نمود؛ این رهگیری سرانجامی جالب داشت و آن این بود که در سال پنجم دانشگاه وقتی به‌طورتصادفی در کتابخانه­‌ی دانشگاه تبریز با شیردل مواجه شد، توانست راه خود را جهت ورود به دفتر وی هموار نماید.

 

بالازاده دفتر شخصی خودش را در سال 1387 تأسیس نمود که تا‌کنون برنده‌­ی جوایز متعدد معماری داخلی و خارجی گردیده است؛ از مهم­‌ترین ویژگی­‌های آثار او می‌­توان به نگاه سرشار از هنر و موشکافانه­ به عناصر و ساختمایه‌­های معمارانه اشاره نمود و دیگر اینکه چگونه تلاش می‌­کند تا با این دیدگاه و از طریق چالش­‌های فرمال، کیفیت‌­های تازه‌­ی فضایی را برای آثارش ایجاد نماید؛ گفتنی است که دفتر معماری «هوبا دیزاین» با نگاهی جدی به مسئله‌­ی نور طبیعی و فضای خالی در ارتفاع به‌دنبال ایجاد ایده‌­های تازه و کاربردی از «ویلا-آپارتمان‌­های شهری» است.

 

 

هومن بالازاده در ویلا گفت‌وگو

 

چاپ و انتشار تصاویر و مطالب مندرج در این مجله به شرط ذکر منبع "مجله‌ی ویلا" منعی ندارد.
از اینکه با توجه به مورد یاد شده مطالب منتشر شده در مجله‌ی ویلا را بازنشر می‌نمایید، سپاسگزاریم ...

 

 

 

 

 

 

 

 

پروژه‌های مرتبط: