علی کرمانیان

علی کرمانیان

بیوگرافی:

«علی کرمانیان» متولد شهریور 1344 در تهران است. مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته‌ی معماری را با رتبه‌ی ممتاز در سال 1369 از دانشکده‌ی «Bartlett» دانشگاه «UCL» لندن دریافت نمود و بلافاصله به‌عنوانِ دستیار به تدریس در همان دانشگاه پرداخت و هم‌زمان در دو دفتر معماری «Price» و «Dusek» به فعالیت مشغول شد. با بازگشت به ایران در سال 1370 به تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی تهران واحد مرکز مشغول گردید و پس از یک سال در 1371 به مدیریت گروه معماری همان دانشکده منصوب شد.

دفتر شخصی خود با عنوان «علی کرمانیان و همکاران» را در سال 1370 در تهران پایه‌گذاری نمود و از آن زمان تا‌کنون پروژه‌های ارزشمند زیادی توسط این دفتر طراحی و ساخته شده است. در سال 1399 دفتر معماران نیان را به همراه دلارام بلورچی تاسیس نمود. 

 وی علاوه‌بر حضور در مجامع داخلی و خارجی به‌عنوانِ سخنران و داور مسابقات معماری، فعالیت‌های ارزشمند پژوهشی و فرهنگی در زمینه‌ی معماری را با علاقه‌ی خاصی به «نقد معماری» انجام داده است، همچنین مقالات متعددی در نشریات داخلی و خارجی از او منتشر شده است و کتاب «معماری فراتر از معماری» را در سال 1388 با موضوع مشکلات معماری معاصر ایران تألیف کرد. او اعتقاد جدی به ایجاد تشکل مستقل معماری در کشور دارد که در این راستا یکی از مؤسسین «مؤسسان تهران» بوده و پس از آن از پایه‌گذاران گروه «معماران با‌هم» است.

 

"کیفیت فضایی" است که عنصر تعریف کننده ی مکان

 

دلارام بلورچی و علی کرمانیان در ویلا گفت‌وگو

 

چاپ و انتشار تصاویر و مطالب مندرج در این مجله به شرط ذکر منبع "مجله‌ی ویلا" منعی ندارد.
از اینکه با توجه به مورد یاد شده مطالب منتشر شده در مجله‌ی ویلا را بازنشر می‌نمایید، سپاسگزاریم ...

 

 

 

 

 

پروژه‌های مرتبط: