یاروسلاوا رومانووا رایزن فرهنگی سفارت ایتالیا در ایران در رونمایی شماره پانزدهم مجله ویلا

یاروسلاوا رومانووا رایزن فرهنگی سفارت ایتالیا در تهران

در آیین رونمایی مجله ویلا - ویژه نامه کشور ایتالیا
کشف ریشه‌ها

 

24 آبان 1402

بسیار خوشحالم که امروز در این چهارشنبه زیبا دورهم جمع شده‌ایم. عصر همگی بخیر و سپاس از اینکه امروز دعوت ما برای رونمایی از شماره‌ی پانزدهم مجله‌ی ویلا را پذیرفتید. همچنین از همه‌ی همکاران مجله‌ی ویلا و سردبیر جناب آقای ابوطالبی برای تهیه‌ی این شماره از مجله‌ی ویلا که مختص کشور ایتالیا است، بسیار سپاس‌گزارم.

 

خانم یاروسلاوا رامانووا رئیس بخش فرهنگی سفارت ایتالیا در تهران که در روز رونمایی از شماره‌ی پانزدهم مجله‌ی ویلا، مدیریت پنل سخنرانی این رویداد را نیز برعهده داشتند.
در آغاز سخن ضمن خوشامدگویی به مهمانان با رونمایی از نام شماره‌ی اخیر مجله‌ی ویلا «ویژه‌نامه‌ی ویلاها در کشور ایتالیا، کشف ریشه‌ها»، Villa Magazine Issue No.15, Monograph Edition, Italian Villas Special Issue, Discovering The Origins، از سردبیر مجله‌ی ویلا، آقای امیرعباس ابوطالبی بخاطر تهیه‌ی و تدوین این مجله و رویداد که به سفارش و با حمایت رسمی سفارت ایتالیا انجام گرفته است، سپاس‌گزاری کردند. در ادامه ایشان از سفیر محترم کشور ایتالیا در تهران آقای جوزپه پرّونه دعوت کردند تا به سخنرانی درباره‌ی این شماره از مجله‌ی ویلا بپردازند.

پس از پایان سخنرانی سفیر آقای جوزپه پرّونه، خانم رامانووا در سخنان ایشان، به اهمیت معماری و طراحی که یکی از زمینه‌های ژرف در فرهنگ دو کشور ایران و ایتالیا هستند، اشاره کردند و این اهمیت را یکی از دلایل همکاری سفارت با مجله‌ی ویلا دانستند.
خانم رامانووا با معرفی امیرعباس ابوطالبی به‌عنوان سردبیر مجله‌ی ویلا و بنیان‌گذار آتلیه معماری AA Design ، ایشان را معماری با رویکرد میان‌رشته‌ای و مدافع ترویج فرهنگ سلامتی در معماری و مفهوم انسان در آن، معرفی کردند و ضمن دعوت از ایشان برای سخنرانی، مجله‌ی ویلا را محتوایی مبتنی‌بر رویکرد ایشان دانستند.

در ادامه‌ی مراسم خانم یاروسلاوا رامانووا مهمانان را به شیندن سخنان سه تن از معماران برجسته‌ی ایرانی دعوت کردند. ایشان «نقش ویلا در معماری معاصر ایتالیا» در سخنان کامران افشار نادری، «پایداری و حفظ سیاره و تغییرات آب و هوایی» در سخنان فیروز فیروز و «پدیدار شناسی ویلا» در سخنان مهرداد ایروانیان را از نکات برجسته در طول سخنرانی‌ها برشمردند؛ و در پایان این مراسم پس از رونمایی رسمی شماره‌ی پانزدهم مجله‌ی ویلا توسط جوزپه پرّونه و امیرعباس ابوطالبی، مهمانان به صرف ناهار به سبک ایتالیایی دعوت کردند.

 

 

 برای خواندن متن اصلی سخنرانی کلیک کنید.

 

 

اخبار مرتبط:
+ رونمایی از مجله ویلا شماره ۱۵ - ویژه‌نامه کشور ایتالیا - باغ سفارت ایتالیا
+ رونمایی از مجله ویلا شماره ۱۵ - ویژه‌نامه کشور ایتالیا - کتابسرای راوی
سخنرانی جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در ایران در رونمایی شماره پانزدهم مجله ویلا: تلفیق فرهنگی و شگفتی معماری
سخنرانی امیرعباس ایوطالبی سردبیر مجله ویلا
سخنرانی مهرداد ایروانیان
سخنرانی فیروز فیروز
سخنرانی کامران افشار نادری

 

مقالات مرتبط:
+ فهرست مطالب شماره‌ی پانزدهم مجله‌ی ویلا
+ معماران ایتالیایی حاضر در شماره‌ پانزدهم مجله‌ ویلا
+ پیشگفتار مجله‌ ویلا - شماره‌ پانزدهم
+ سخن سردبیر مجله‌ ویلا - شماره‌ پانزدهم
+ ویلا مقاله - مجله ویلا - شماره‌ پانزدهم - امیرعباس ابوطالبی
+ ویلا مقاله - مجله ویلا - شماره‌ پانزدهم
+ میشل دی لوچی در ویلا دیالوگ
+ والریو پائولو موسکو در ویلا دیالوگ
+ لوئیجی پرستیننزا پوگلیسی در ویلا دیالوگ

 

+ مجله‌ی ویلا، نسخه پی‌دی‌اف