مراسم رونمایی از مجله ویلا

فصلنامه تخصصی معماری ویلا رسما رونمایی شد.


فصلنامه س‏ی تخصصی معماری ویلا در مراسمی در تاریخ ٢٩ شهریور‏ماه رسماً رونمایی شد. این مراسم که یک روز قبل از عید سعید غدیر و در سالن همایش موقوفات دکتر افشار برگزار گردید، با قرائت سخن سردبیر و صاحب امتیاز، امیرعباس ابوطالبی، و سامان مسگریان، حامی و صاحب امتیاز مجله ، افتتاح گردید.
سخنرانی آغازین خانم دکتر آزاده شاهچراغی به نمایندگی از شورای تصمیم ‏گیری مجله با عنوان “ویلا رسانه است”؛ رویکرد و مبانی فکری اصلی فصلنامه را با میهمانان حاضر در مراسم در میان گذاشته و نظرات بسیاری از صاحب ‏نظران معماری در این حوزه را به خود جلب نمود. اعضای شورایِ تصمیم ‏گیریِ مجله به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: فاطمه تاجیک، آزاده شاهچراغی، گلرخ شهباز، رامبد قرئی کرمانی، شهاب میرزاییان و رضا نجفیان.
معمارانی که پروژههای ایشان در شماره‏ ی اول فصلنامه منتشر شد نیز در حضور جمع معرفی و تشویق شدند. این معماران عبارت بودند از: هومن بالازاده، شاهین حیدری، سهراب رفعت، و فیروز فیروز. همچنین در این مراسم از معماران دیگری نیز به ترتیب زیر تقدیر به عمل آمد: فریار جواهریان، فیروز فیروز، علی کرمانیان، و کمال کمونه.
از نکات قابل توجه در این مراسم می‏توان به معرفی فصلنامه‌ی معماری “ویلا” به عنوان اولین مجله‌ی معماری با تکنیک چاپ دیجیتال اشاره نمود، بدین ترتیب که قابلیت ثبت پروژه معماران و سفارشِ مجله از طریق درگاه الکترونیکی وب‏سایت مجله (www.villamagazine.ir) با طراحی استودیو دکمه وجود داشته و خانه‏‌ی طراحان سام به ‏صورت تخصصی مسئولیت چاپ و صحافی آن را بر عهده خواهد داشت.
این مراسم با رونمایی از سرفصل‌های فصلنامه و قرار دادن نمونه‌های چاپی روی میز پذیرایی مهمانان ادامه یافت و عکس‏‌هایی جهت درج در اخبار فصل دوم به یادگاری گرفته شد.