مراسم معرفی کارگاه کرمانشاه

نویسنده: سحر کشمیری

مجله ویلا در روز پنج شنبه 20 اردیبهشت 1397 در گالری آریانا همزمان با رونمایی شماره هفتم، کارگاه جدید خود را با عنوان "خانه ای برای یک معلّم" در کرمانشاه معرفی کرد.

مراسم رونمایی شماره هفتم مجله ویلا
@ فرنوش بندی

 

این رویداد با حضور فرهیختگان و فعالّان فرهنگی و هنری و معماران چون علی اکبر نصر آبادی، انوشه منصوری، رامین پارسا و هومن بالازاده انجام گرفت میزگردهایی برای بررسی و مرور عملکرد کارگاه یزد با عنوان "خانه ای برای یک معمار" با شرکت داوران، شرکت کنندگان کارگاه و کارفرما ،خانم مهندس مهدیه دهقان، برگزار شد.

 مهندس بالازاده در مصاحبه ای کوتاه با کارفرما در زمینه جمع بندی کارگاه یزد، برقراری دیالوگ بین شرکت کنندگان جوان کارگاه با کارفرما را از ویژگی های مهم کارگاه یاد کرد. به تشخیص وی کارگاه های این چنینی فرصت مناسبی برای طرح مسئله زندگی در جغرافیا و اقلیمی خاص و در سطحی انتزاعی هستند که امید می رود در کارگاه کرمانشاه که دومین تجربه طراحی و ساخت مجله ویلا و آتلیه معماری امیر عباس ابوطالبی است فرصت بیشتری برای پرداختن به آن اختصاص داده شود.

 

مراسم رونمایی شماره هفتم مجله ویلا
@ فرنوش بندی

 

 

خانم دهقان، که در حال حاضر در فرآیند محاسبات سازه ای طرح منتخب به سر می برد برگزاری کارگاه را موفق قلمداد کرده و اعلام کرد که با قطعی شدن طراحی و محاسبات سازه ای در هفته های آینده طرح برنده کارگاه یزد به زودی وارد مرحله اجرا خواهد شد.

در مراسم معرفی کارگاه کرمانشاه، مدعوین با کانسپت و اهداف کارگاه جدید آشنا شده و در مورد ابعاد مختلف و پتانسیل ها و ظرفیت های این کارگاه هم در حوزه معماری معاصر ایران و هم در مورد کارگاه کرمانشاه گفتگو کردند. در پایان مراسم جلسه ای با حضور مجتبی جبّاری، فوتبالیست، بهروز عبّاسی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و نروژ و علیرضا وحید جهرمی و امیر عبّاس ابوطالبی برگزار شد که در آن سطح و شیوه های حمایت مادّی و معنوی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مراسم رونمایی شماره هفتم مجله ویلا
@ فرنوش بندی

 

 

مراسم رونمایی شماره هفتم مجله ویلا
@ فرنوش بندی