برگزیدگان و برندگان نهایی نخستین رقابت ویلایی کشور؛ جایزه‌‌بزرگ ویلا

آیین اعلام برندگان نخستین دوره‌ی جایزه‌ی ویلا با حضور شرکت‌کنندگان در این رقابت ویلایی و نماینده‌ی هئیت داوران در روز پنجشنبه، برابر با چهارم آذرماه سال ۱۴۰۰ در موزه‌ی سینمای ایران (باغ‌ فردوس تهران) برگزار گردید.بیانیه‌ی نخستین دوره‌ی جایزه‌ی ویلا در دسته‌بندی ویلاهای ساخته‌نشده پس از شرحی کوتاه از فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و حرفه‌ای مجله‌ی ویلا در سطح ملی و بین‌المللی، توسط «فاطمه تاجیک»، مدیر دبیرخانه‌ی این جایزه قرائت شد.
این رویداد با معرفی داوران این جایزه و سخنرانی پروفسور «سیامک شاه‌نشین» عضو اصلی و نماینده‌ی هیئت داوران ادامه یافت، سپس آثار برگزیدگان لیست کوتاه نمایش داده شد و از مؤلفان آن تقدیر به‌عمل آمد؛ در نهایت، به ۵ نامزد حاضر در این فهرست، تندیس جایزه‌ی ویلا اهدا گردید.

«امیرعباس ابوطالبی» سردبیر و مدیرمسئول مجله‌ی ویلا ضمن قدردانی از استقبال دفاتر مشاور معماری، معماران معاصر ایرانی، آتلیه‌های مستقل معماری، دانش‌آموختگان و دانشجویان معماری از این رویداد ویلایی، خاطرنشان کرد که برگزاری این جایزه به‌صورت دوسالانه و در قالب ویلاهای ساخته‌نشده و ویلاهای ساخته‌شده ادامه خواهد یافت.

در مجموع ۵۶۶ کد ثبت‌نامی به متقاضیان ارسال شد که از این تعداد ۳۱۰ اثر دریافت گردید. با حذف شماری از آثارِ خارج از چهارچوب‌های داوری و قوانین جایزه‌ی ویلا، هیئت داوران در چند مرحله به بررسی و قضاوت آثار پرداختند که در نهایت "ویلایی در کویر" اثر «فیروز فیروز» به‌عنوان نخستین برنده‌ی جایزه‌بزرگ ویلا معرفی شد و مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

داوران:
| پروفسور اِسا لاکسونن (مدیر آکادمی آلوار آلتو و بنیانگذار سمپوزیوم آلتو، داور و برنده‌ی جوایز متعدد بین‌المللی)
| پروفسور سیامک شاه‌نشین (معمار، مؤلف و منتقد معماری، داور و برنده‌ی جوایز متعدد بین‌المللی)
| پروفسور الیزابتا تِرانی (معمار، محقق و نویسنده‌ی ایتالیایی و بنیانگذار استودیو ترانی در نیویورک)

 

Villa Award 2021

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط:

فیلم کامل جایزه ویلا ۱۴۰۰ 

شرایط شرکت جایزه ویلا 

درباره داوران

پرسش های متداول

بیانیه ویلا

فهرست لیست منتخب

برگزیدگان و برندگان نهایی نخستین رقابت ویلایی کشور؛ جایزه‌‌بزرگ ویلا

آیین اعلام برندگان نهایی نخستین دوره‌ی جایزه‌‌بزرگ ویلا به روایت تصویر | بخش دوم

نتیجه‌ی نهایی نخستین دوره‌ی جایزه‌بزرگ ویلا

جایزه ویلا ۱۴۰۲

متن تشکر دبیرخانه جایزه ویلا

 لیست صد کد برتر در نخستین دوره جایزه ویلا ۱۴۰۰