آیین اعلام برندگان دومین دوره‌ی جایزه‌ویلا

آیین اعلام برندگان دومین دوره‌ی جایزه‌ویلا

باحضور معماران و برگزیدگان این دوره

آیین اعلام برندگان دومین دوره‌ی جایزه‌ویلا باحضور معماران و برگزیدگان این دوره در روز شنبه، برابر با  ۱۲ اسفندماه سال ۱۴۰۲  در محل مجموعه‌ی فرهنگی «کارخانه‌ی آرگو» برگزار شد.

دومین دوره از این جایزه با اعلام آثار برگزیده در پنج دسته‌ی ویلای ساخته‌شده، ویلای ساخته‌نشده، طراحی داخلی ویلا، طراحی محوطه‌ی ویلا و بازسازی ویلا به کار خود پایان داد. 

معماران معاصر ایرانی، دفاتر رسمی مشاوره‌ی معماری، دفاتر آزاد معماری، طراحان داخلی، طراحان محوطه، هنرمندان و منتقدان حوزه‌ی معماری تا پایان وقت اداریِ روز دوشنبه، برابر با ۳۰ بهمن‌ماه سال ۱۴۰۲ و براساس فراخوان دومین دوره‌ی «جایزه‌ویلا» مراحل ثبت‌نام و بارگذاری آثار خود را ازطریق دبیرخانه‌ی جایزه‌ویلا به‌انجام رساندند.

گفتنی است که ۶۷۵ کدِ درخواستِ ثبت نام در این دوره از جایزه‌ویلا به‌ثبت رسید. فرایند داوری این دوره از جایزه در دو مرحله‌ی مستقل (آنلاین) و مشترک (حضوری) به‌صورت فشرده و بسیار روشن به‌انجام رسید. 

«جایزه‌‌ویلا» عنوانی است که به یک اثر معماری تعلق پیدا می‌کند که در تولید و پیشبرد ادبیات معماری معاصر ایرانی نقش بارزی را ایفا کرده باشد.

ویدئوهای جداگانه‌ای از سخنرانی‌ هیئت داوران، یعنی «فیروز فیروز»، «مهرداد ایروانیان» و «منوچهر سید مرتضوی»، ریاست انجمن مفاخر معماری ایران، «علیرضا قهاری» و همچنین مدیر جایزه‌ویلا، «فاطمه تاجیک» به‌همراه نظرات «برندگان دومین دوره‌ی جایزه‌ویلا» در این آیین به‌زودی در پلتفرم ویلا_تی_وی منتشر خواهد شد.

برگزارکننده: مجله‌ی ویلا 

بامشارکت: مؤسسه‌ی مطالعاتی آکادمی ویلا، شبکه‌ی هنری ویلا_تی_وی و شبکه‌ی غیرانتفاعی ویلا پراپرتی 

حامیان اصلی این دوره: گروه تجاری «امید حائری، اِنزو و کِلِتو» 

دبیرخانه: ویلاآوارد 

محل برگزاری: مجموعه‌ی فرهنگی کارخانه‌ی آرگو 

ویدئو: ویلاتی‌وی 

 

2nd Villa Magazine Award
عکس: روزبه فولادی

 

 

دومین دوره جایزه ویلا
عکس: روزبه فولادی