آیین بیستمین سالگرد تأسیس انجمن مفاخر معماری ایران

آیین بیستمین سالگرد تأسیس

انجمن مفاخر معماری ایران

و رونمایی از تمبر یادبود

آیین بیستمین سالگرد تأسیس انجمن مفاخر معماری ایران و رونمایی از تمبر یادبود آن، به‌کوشش انجمن مفاخر معماری ایران، باهمکاری مجله‌ی ویلا و باحضور چهره‌های برجسته‌ی فرهنگی، دانشگاهی و حرفه‌ای کشور در روز شنبه، برابر با ۲۰ آبان‌ماه ۱۴۰۲ در محل فرهنگسرای ارسباران برگزار گردید. 
پنل گفت‌وگویی باحضور «علیرضا قهاری»، «انوشه منصوری»، «امیرعباس ابوطالبی» و به‌میزبانی «بهروز مرباغی»، برپا شد که در آن تاریخچه‌ی تشکیل انجمن مفاخر معماری ایران، اهداف، اساسنامه و موانع آن در ۲۰ سال گذشته، دغدغه‌ها، انتظارات و چشم‌اندازهای انجمن و فعالیت‌های انجمن از نگاه علم و حرفه و انتظارات جامعه‌ی معماری مورد بررسی قرار گرفت. 
در پایان پنل، دو هدف ذیل به‌عنوان مهم‌ترین اهداف این انجمن در آینده بیان شد که توسط «علیرضا قهاری» و «انوشه منصوری»، مطرح گردید:

_ تشکیل نظام معماری در کشور؛
_ پیوند میان علم و حرفه؛ یعنی ایجاد شبکه‌ی ارتباطی مؤثر بین دانشگاه و بازارکار. 

نمایش فیلم کوتاهی از نقطه‌نظرات هیئت‌امنای انجمن مفاخر معماری ایران و همچنین نمایش فیلم کوتاهی در گرامی‌داشت اعضایی از انجمن که به ابدیت پیوسته‌اند از دیگر برنامه‌های این رویداد بود. 
در انتها، باهمراهی و حضور معماران پیشکسوت بر روی صحنه، تمبر یادبود این رویداد به‌دست دکتر «محمدمنصور فلامکی» و مهندس «علیرضا قهاری»، رونمایی شد و به امضای بزرگان معماری و پیشکسوتان حاضر در رویداد رسید. 
گفتنی است که آیین اعلام نتایج ششمین دوره‌ی دوسالانه‌ی کتاب معماری و شهرسازی، باعنوان جایزه‌ی دکتر منوچهر مزینی، همزمان با برگزاری این رویداد صورت پذیرفت. 
انجمن مفاخر معماری ایران از معماران، شهرسازان، طراحان، پژوهشگران و دانشجویانی که در این رویداد حضور یافتند، مراتب سپاس و قدردانی خود را اعلام می‌دارد. 

#انجمن_مفاخر_معماری_ایران #بیستمین_سال_تاسیس_انجمن #دوسالانه_کتاب_معماری #منوچهر_مزینی #مفاخر_معماری #بزرگان_معماری_ایران #یادبود_معمار

 

بیستمین سالگرد تأسیس انجمن مفاخر معماری ایران
عکس: روزبه فولادی