مسابقه‌ی طراحی کاما ۱۴۰۲

مسابقه‌ی طراحی کاما – 1402
آیین اعلام برندگان مسابقه‌ی طراحی گووه‌ی نگهدارنده در جان‌پناه‌های شیشه‌ای
"شرکت مهندسی‌بازرگانی کاماسیستم"

مسابقه‌ی طراحی کاما - 1402 

آیین اعلام برندگان مسابقه‌ی طراحی گووه‌ی نگهدارنده‌ در جان‌پناه‌های شیشه‌ای با رویکرد "اهمیت طراحی جزئیات و ملاحظات طراحی صنعتی در بهبود کیفیت معماری"

زمان برگزاری:
چهارشنبه 7 تیر ماه 1402
برگزارکنندگان:
مجله‌ی ویلا؛
شرکت مهندسی‌_بازرگانی کاما‌سیستم.
هیئت داوران به‌ترتیب حروف الفبا:  
اعظم اسکندری؛
عباس افتخاری؛
بهمن جوادیان؛
کوروش دباغ.
حامیان رویداد:
دفتر معماری آراد؛
استودیو دیزاین رونین؛
کاماسیستم.
جوایز: 
طرح اول 25 میلیون تومان؛
طرح دوم 15 میلیون تومان؛
طرح سوم 10 میلیون تومان.

درک "اهمیت تفکر طراحی جزئیات" و "ملاحظات طراحی صنعتی" در بهبود کیفیت معماریِ یک ساختمان امری ضروری است. این دو عامل، نقش مهمی در ایجاد یک ساختار کاربردی و زیبایی‌شناسانه دارند و در کیفیت پاسخگویی به نیازهای باشندگان فضا اثرگذار هستند. تفکر طراحیِ جزئیات، شامل توجه به هر جنبه‌ای از طراحی ساختمان است، از مصالح مورد استفاده گرفته تا نوع حضور پنجره‌ها و درها در فضا؛ در این راستا، می‌بایست چگونگی همکاری عناصر کاربردی جهت ایجاد یک کل منسجم مورد بررسی دقیق قرار گیرد. با تمرکز بر این جزئیات، معماران می‌توانند به این اطمینان‌خاطر دست‌یابند که طرح‌هایشان نه‌تنها از نظر بصری جذاب هستند، بلکه کاربردی، ایمن و مقرون‌به‌صرفه نیز هستند؛ افزون‌بر‌این، ملاحظات طراحی صنعتی، شامل درک چگونگی تولید محصولات و چگونگی بهینه‌سازی آن‌ها برای تولید است. در زمان طراحی ساختمان‌هایی که نیاز به تولید در مقیاسی انبوه دارند، به‌کارگیری این دانش امری ضروری است؛ مانند ساختمان‌های عمومی و یا ساختمان‌های ویلایی. معماران می‌توانند با گنجاندن اصول طراحی صنعتی در بینش طراحی خود، آثاری را بیافرینند که نه‌تنها زیبا بوده، بلکه مقرون‌به‌صرفه‌ نیز باشند. یک نمونه از تأثیر پرداختن به جزئیات و ملاحظات طراحی صنعتی در بهبود بخشیدن به کیفیت معماری، بهره‌گیری از نرده‌های شیشه‌ای با پروفیل آلومینیوم است. نرده‌های شیشه‌ای انتخابی خوشایند برای گونه‌ی ویلا به‌خصوص ویلاهای مدرن هستند؛ چراکه چشم‌اندازهای بدون مانعی را ارائه می‌دهند و درعین‌حال ایمنی لازم را نیز فراهم می‌کنند.

با این رویکرد، "شرکت مهندسی‌بازرگانی کاماسیستم" با همکاری مجله‌ی ویلا اقدام به برگزاری مسابقه‌ی طراحی گووه‌ی نگهدارنده در جان‌پناه‌های شیشه‌ای نموده است؛ در این راستا، آثار ارسالی به دبیرخانه‌ی رویداد مورد ارزیابی‌های اولیه قرار گرفته است؛ درپایان، فرایند داوری، آیین اعلام نتایج و اهدای جوایز در روز چهارشنبه برابر با هفتم تیرماه و با حضور هیئت داوران، شرکت‌کنندگان راه‌یافته به مرحله‌ی نهایی و حامیان این رویداد برگزار می‌گردد.