فراخوان طراحی پوستر باغ ایرانی

فراخوان طراحی پوستر به مناسبت روز باغ ایرانی

باغ ایرانی، مکانی محدود و محصور با راز و رمزهایش است و جایگاه خاطره و خیال که در محدوده خود باقی نمی ماند. وسعت آن فراتر از دیوار است و شامل بستر طبیعی، بستر فرهنگی و توان محیطی است که پیرامون آن قرار گرفته و فراتر از ماهیتی صرفا کالبدی و عینی، رابطه با نظم کیهانی را نیز تداعی می کند.

سنت هنر باغ سازی در کشور ایران، با قدمت زیاد و پیشینه ای بس طولانی، به عنوان یکی از چند مکتب اصلی باغ سازی جهان است. از دوران باستان تا قرن 19 میلادی، باغبانان با اتکا به دانش تجربی خود، توان پنهان محیطی را درک کرده و ساختاری کامل آفریده اند که بیانگر رابطه و همسویی نیاز انسان و طبیعت است. باغ علاوه بر ایجاد زیبایی و سودمندی، در پایداری چرخش طبیعی بستر، نقش اساسی را ایفا نموده و سبب نظم بخشیدن به یک اکوسیستم غنی می شود. باغ ایرانی با هنر ایرانی پیوندی ناگسستنی دارد و با ادبیات، قالی بافی، پارچه بافی، تندیس گری، نگارگری، معماری و شهرسازی ایرانی گره خورده است. باغ ایرانی محوطه ای است مصنوع دست انسان که برای تلطیف روح انسانی و بهره مندی از ثمراتش، در قالب ویژگی های سرزمینی، اقلیمی، آب و هوا، خاک، باد و گیاه بر بستر سامانه فرهنگ و زیبایی شناسی و معماری ساخته می شود.

موسسه جهانباغ ایرانیان که برگزاری مراسم "روز باغ ایرانی" (روز بزرگداشت حافظ) را در بیستم مهرماه سال جاری بر عهده دارد, پوستر "روز باغ ایرانی" را بین هنرمندان و دانشجویان به مسابقه می گذارد.

 

برگزارکننده:  موسسه جهان باغ ایرانیان

موضوع:  باغ ایرانی

مهلت ارسال آثار : 18 مهر ماه 1396

ابعاد پوستر: 297 در 420 میلی متر - فرمت پی دی اف

تکنیک های ارائه: آزاد

تعداد اثر: نامحدود

داوری به ترتیب حروف الفبا: کامران حیرتی، شهریار سیروس، فیروز فیروز 

جوایز: انتخاب نفر اول به عنوان پوستر سال روز باغ ایرانی، تقدیرنامه برای 5 طرح برتر، اشتراک یکساله مجله ویلا برای 10 طرح برتر

 

شرکت کنندگان طرح های ارسالی خود را به ایمیل مجله به آدرس Info@villamagazine .ir ارسال نمایند.