برگزاری گفتمان میان معماران ایرانی و فرانسوی

به مناسبت افتتاح نمایشگاه "آنسوتر: ده سال معماری فرانسوی در دنیا" در پل طبیعت، نمایندگان انجمن AFEX از فرانسه به ایران آمدند.

در روز 7 آبان ماه، با هماهنگی و پیگیری های شرکت Business France، کنفرانس معماری تحت عنوان "طراحی شهرهای پایدار" در خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وارطان) برگزار شد که نمایندگان انجمن AFEX در آن حضور داشتند. در این سمینار که در دو میزگرد با عناوین "مشکلات و راهکارهای شهری" و "معماری، یک عامل کلیدی در شهرهای موفق " شکل گرفت، شرکت های معماری مطرح زیر حضور داشتند و به معرفی پروژه های مرتبط خود پرداختند:

Architecture-Studio, Ateliers 2/3/4/, The Michel Remon, Terrell

در ادامه، نمایندگان این دفاتر بین المللی با متخصصان و پیمانکاران ایرانی دیدار و گفتگو کردند و به تبادل اطلاعات پرداختند.

 

فصلنامه تخصصی ویلا نیز به دعوت سفارت فرانسه، در این سمینار شرکت کرد و ضمن معرفی مجله، رویکرد خود را به مهمانان توضیح داد که با بازخوردهای مثبتی روبرو شد. نمایندگان این دفاتر ضمن ابراز تمایل برای همکاری با این فصلنامه جهت انتشار آثار خود از طریق این رسانه، نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود و ارتقای کیفیت مجله ارائه کردند.

در نمايشگاه "آنسوتر: ده سال معماری فرانسوی در دنیا"، سردبير فصلنامه معماري ويلا، آقای مهندس امیرعباس ابوطالبی، توضيحات جامعي در مورد فعاليت اين رسانه و جايزه بين المللي ويلا ٢٠٢٠ به اقاي فرانسوا سنمو، سفیر فرانسه در ایران، داد.

 

 Photo by: Anne Laure

 Photo by: Anne Laure

 

پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، سفارت فرانسه و انجمن ایرانشناسی فرانسه در ایران نیز در روز 8 آبان میزگردی تحت عنوان "معماری فضاهای فرهنگی، دیدگاه ایرانی-فرانسوی" با حضور معماران ایرانی و فرانسوی برگزار نمودند. در این نشست معماران صاحب نامی چون: فرهاد احمدی، لیلا عراقیان، علیرضا بهزادی، داراب دیبا و پویا خزائلی پارسا از ایران، و روئیدا آیاش، پاتریک برژه، فرانسوآ رو و ژان مارک لالو از فرانسه حضور داشتند.