امیرعباس ابوطالبی

امیرعباس ابوطالبی

وب سایت: https://www.aadesign.ir

بیوگرافی:

امیر عباس ابوطالبی در سال ١٣٥٦ در تهران متولد شد. بخشي از تحصيلات ابتدايي و راهنمايي را در مدارس دولتي كشور نروژ سپري كرد. در سال 1375 دانش آموز نمونه دبيرستان جلال آل احمد شناخته شد و با رتبه بالا وارد دانشگاه دولتي خواجه نصيرالدين طوسي تهران ، رشته عمران گرديد. وي پس از انصراف از رشته عمران و همچنين مهندسي پزشكي دانشگاه شهيد بهشتي به ادامه تحصيل در رشته مورد علاقه اش معماری پرداخت.
اميرعباس ابوطالبي در سال ١٣٨٢ پايان نامه با عنوان مجموعه تالارها و سالنهای موسیقی واقع در اراضی عباس آباد تهران را با ارائه تمام اسكيسهاي دستي و ماكتهاي دوران پژوهشش با نمره ممتاز به پشت سر گذراند و پس از يكسال كار بعنوان معمار اصلي پروژه برجهاي دوقلوي شهر شيراز و همكاري با شركت دوبارچ آرشيتكت امارات متحده به مالزي سفر كرد. در كشور مالزي پس از تجربه كارآموزی در شركت دكتر كن يانگ به عنوان طراح كانسپت در شركت بين المللی كاناری مشغول به فعالیت گردید.
. از پروژه هاي قابل توجهي كه در اين شركت به عنوان طراح کانسپت روی آنها کار کرد، ميتوان به بازسازي داخلی برج یو-او-بی-پلازا اثر کنزو تانگه در سنگاپور و معماری فضای اداری فرودگاه بين المللي كوالالامپور اشاره کرد.

امیرعباس ابوطالبی در سال 1388 نمايندگي شركت بين المللي سازه هاي پيش ساخته شرکت كربي آمريكا/كويت در تهران را به عهده گرفت و پروژه های متعدد صنعتی، ورزشی و ساختمانی را مدیریت کرد. او همزمان آتليه طراحي معماري اميرعباس ابوطالبي را درتهران راه اندازی و در زمینه طراحی معماری، مسابقات معماری، تحقیق، پژوهش و نویسندگی به فعالیت پرداخت که تعداد از آثار وی برگزیده مسابقات و جوایز معماری در ایران و خارج از ایران گردیده است.

اميرعباس ابوطالبي در سال ١٣٩٣ با حمايت خانه طراحان سام روی ايده انتشار نشريات تخصصی معماری در ايران متمركز شد و براي اولين بار آنرا وارد دنياي ديجيتال نمود. وي هم اكنون صاحب امتياز و سردبير نشريه معماری ويلا و مشاور دبیرخانه دائمی مسابقات معماری وزارت راه و شهرسازی می باشد و از تدریس و فعالیت در حوزه های دانشگاهی و تحقیقاتی بهره می برد. .

از فعاليت های هنری او مي توان به اجرای كنسرت ترانه هاي كريس دی برگ در تالار دانشكده هنر و معماری، تالار وازرت نفت، تالار ارسباران و سينما آزادی شهر تهران اشاره كرد. او همچنين تاليفاتی در زمينه معماری و موسيقی انجام داده است و هم اكنون خود را به عنوان يك محقق، پژوهشگر و خبرنگار در رشته معماري و هنر می داند.

پروژه‌های مرتبط: