ویلاهای چوبی کونتیو ویلاهای چوبی کونتیو ویلاهای چوبی کونتیو ویلاهای چوبی کونتیو ویلاهای چوبی کونتیو ویلاهای چوبی کونتیو ویلاهای چوبی کونتیو

ویلاهای چوبی کونتیو

وب سایت: https://www.kontio.com/en/

توضیحات:

چوب در خون فنلاندی ها جریان دارد

به گفته مورخان، اگر چه اصول ساخت و ساز خانه های چوبی ممکن است در جای دیگری از سرزمین فنلاند ثبت شده باشد، اما برخی از تکنیک ها و نوآوری های ساختمانی چوبی در انحصار این کشور قرار دارد: اولین نمونه های معماری چوبی در فنلاند توسط سازندگانی که مسئولیت اجرا را می پذیرفتند، ساخته می شد و این بناها توسط معماران طراحی نمی شدند.
خانه های چوبی باستانی در فنلاند با استفاده از این تکنیک ها از اتصال دیوارهای جانبی به عنوان عنصر ایستاتیک سازه ای استفاده می کردند و در یک نگاه هویت معماری فنلاند بدون در نظر گرفتن متریال چوب و سازه های چوبی، غیر ممکن به نظر می رسد.  
ساخت ویلاهای چوبی به اصلاح " لوگ هاووس" از شایع ترین روش های ساخت و ساز در مناطق جنگلی فنلاند به شمار می رود. تنوع درختان بلند کاج و صنوبر قابل دسترس برای مردم این کشور باعث شده بود که تا قرن ها از خانه های چوبی دست ساز – هنر تبر و چاقو- برای سکونت خود و خانواده هایشان استفاده کنند و می توان گفت که: چوب در خون همه فنلاندی ها جریان دارد.

ویلاهای چوبی پیش ساخته در فنلاند

استفاده از خانه های پیش ساخته چوبی در دنیا در حال حاضر در کشورهای پیشرفته تبدیل به امری بسیار رایج بین معماران و کارفرمایان شده است و بیش از نیمی از خانه های مردمان کشورهای اسکاندیناویا را این خانه ها تشکیل می دهند. این خانه ها در برابر زلزله عملکرد فوق‌العاده خوبی از خود نشان می‌دهند. عملکرد این ساختمان‌ها در کنار زیبایی، کم نظیر است. هر چند استفاده از این تکنیک مانند هر سیستم دیگری معایب خاص خودش را دارد. بر اساس پژوهش های دانشگاهی مطالعه شده تنها چهار درصد از مردم فنلاند طراحی خانه های خودشان را به دفاتر معماری می سپارند و اکثرا از طرح این خانه های راحت، استاندارد، و اقتصادی استفاده می کنند. این آمار در یکی از ایالت های آمریکا، هشت درصد است.   
صادرات "لوگ ویلاها" از سال ۱۸۸۰ از کشورهای اسکاندیناویای به دیگر کشورهای اروپایی آغاز شد، با این وجود، ویلاهای چوبی "لوگ هاووس" به عنوان یک ژانر محبوب ویلایی از اوایل دهه ۱۹۲۰ میلادی در فنلاند مطرح و رایج شدند و عمدتا در تابستان مورد استفاده  قرار می گرفتند. این خانه ها معمولا دارای یک شومینه، نمیکت های چوبی و سونا بودند که اتاق های کوچک و مهمان آن ها را احاطه می کردند.  در این میان و از سال ۱۹۶۰، شرکت خانه های چوبی پیش ساخته "کونتیو" در فنلاند به عنوان یک رهبر در این صنعت خودش را به جهان معرفی کرد. سبک بودن سازه های چوبی و مقاومت بالا در برابر زلزله از مهمترین ویزگی های ویلاهای چوبی کونتیو می باشد که آن ها را متناسب با هر آب و هوا و وضعیت اقلیمی در جهان طراحی و اجرا می کنند. از دیگر خصوصیات این ویلاها می توان به عمر طولانی و دوام بسیار بالا در کنار عایق بندی بسیار مناسب همراه با کاهش مصرف انرژی، آکوستیک بی نظیر، اقتصادی و مقرون به صرفه بودن، اشاره کرد. شرکت کونتیو توانست معایب این ساختمان ها را تبدیل به مزیت کند. ضد حریق بودن، آنتی باکتریال بودن و نفوذناپذیری در مقابل حشرات از خصوصیات منحصر به فرد ویلاهای چوبی کونتیو می باشد. این شرکت و در راستای اهمیت به محیط زیست برنامه مدونی برای کاشت درختان جایگزین در جنگل ها تدارک دیده است.

ویژگی های ویلاهای پیش ساخته کونتیو
سبک نوین معماری داخلی ویلاهای چوبی
سلامتی
کاج های قطبی آنتی باکتریال
مقابله با آلرژی
خوب برای قلب شما
کاهنده استرس و فشارها
آکوستیک بی نظیر
احترام به طبیعت
دوست دارترین محیط زیست
طراحی هوشمندانه مصرف انرزی
نفوذناپذیر
ضدحریق
ضد زلزله
دوستدار همکاری با معماران
دیگر مسائل فنی