طرح ایوان - نماینده انحصاری پارکت های هلندی Heywood

وب سایت: http://www.a1.design/

توضیحات:

دسترسی به محصولات بروز و با کیفیت، یکی از ابزارهای ضروری برای معماران، طراحان و سازندگان است. این دسترسی به دلیل عدم حضور حرفه ای بسیاری از برندهای لوکس و با کیفیت بالا در بازار ایران بسیار محدود می باشد. میدانیم بنا به شرایط خاص تجارت در بازار ایران، اکنون بسیاری از برندهای لوکس نیز بصورت حرفه ای در بازار ایران نمایندگی نمی شوند. به این معنی که دانش و اطلاعات محصولات معمولا" ناقص بوده و حتی گاهی اطلاعات نادرست به مشتریان ارائه می گردد.

ما بر آنیم تا با معرفی محصولات روز و با کیفیت، همچنین ارائه مشاوره های لازم در زمینه این محصولات، برای طراحان و سازندگان امکان انتخاب درست را فراهم آوریم.

 

"طرح ایوان" نماینده انحصاری پارکتهای چوبی شرکت "هِی وود" (Heywood Vloeren)  در ایران و جمهوری آذربایجان می باشد.

پارکت های  "هی وود" در کارخانه این شرکت در شهر "اوذ"  (Oss) در کشور هلند تولید و در نمایندگی های فعال در اروپا (انگلیس ، آلمان، نروژ، فنلاند ،... ) آمریکا و آسیا (قزاقستان ،آذربایجان ، ترکیه ،ایران و ...) به مشتریان خاص پسند ارائه می شوند.

 

خدمات تخصصی شرکت طرح ایوان در زمینه پارکت های چوبی

·         ارائه مشاوره طراحی برای انتخاب بهترین و درست ترین کفپوش، متناسب با کاربری و الزامات تکنیکی، سبک طراحی و رنگ بندی فضا.

·         تهیه نقشه های معماری داخلی ، چیدمان پارکت وجزئیات اجرائی در زمینه آماده سازی کف

·         کنترل شرایط محیطی :رطوبت فضای داخلی،رطوبت بتن/ ملات کف ،شرایط محل نگهداری پارکت ها قبل از نصب ، ...

·         تهیه پارکت بر اساس خواست طراح و کارفرما و امکان انتخاب ضخامت، عرض های مختلف، همچنین رنگ و بافت های بسیار متنوع، در صورت نیاز، تهیه نمونه براساس مشخصات کارفرما برای بررسی و تائید نهایی

·         ارائه خدمات اجرا و آماده سازی کف بنا

·         نصب پارکت توسط تیم حرفه ای و متخصص

·         تهیه و نصب قرنیز چوبی

خدمات پس از فروش شامل :

·         آموزش روش صحیح شستشو و نگهداری پارکت همچنین عرضه تمامی مواد لازم برای شستشو، لکه بری، ترمیم و نگهداری پارکت   

·         ارائه  سرویس دوره ای  نگهداری (Maintenance) پارکت

 

 

 درباره پارکت

پارکت به عنوان یک کلمه ی کلی به انواع کف پوش های چوبی اطلاق می شود. کف پوش های چوبی قرن هاست به عنوان کفپوشی کارا و لوکس در تمام جهان به خصوص در اروپا و آمریکا استفاده می شود.

 امروزه پارکت ها به طور کلی به دو دسته پارکت تمام چوب (Solid Wood) و پارکت چند لایه یا مهندسی شده (Engineered Boards) تقسیم می شوند.

پارکت تمام چوب

در این نوع پارکت تمام مقطع از چوب خالص می باشد. بنا به محدویت تکنولوژی صنایع چوب تولید همه ی پارکت ها تا چند دهه پیش به این صورت انجام می شد.

این نوع پارکت قابلیت ساب خوردن برای دفعات بسیار زیاد را دارا می باشد. لازم به ذکر است که کمترین ضخامت در این نوع پارکت 20میلیمتر می باشد و حداکثر تا عرض 30 سانتیمتر تولید می شوند.

توجه داشته باشید که این نوع پارکت نباید مستقیما" بر روی کف ساختمان بتنی نصب شود و به دلیل حساسیت بالای چوب به رطوبت و حرارت باید ابتدا یک زیرسازی با چوب چندلایه ( ply wood) ساخته و پارکت تمام چوب روی آن نصب گردد.همچنین در صورت استفاده از "گرمایش از کف"، اسفاده از پارکت تمام چوب توصیه نمی شود.

 ایوان انواع مختلفی‌ از چوب ها را با فینیشینگ‌های متنوع تولید و ارائه می‌کند.به عنوانِ نمونه می‌توان به بلوط اروپایی، گردوی امریکایی، افرای سفید و قهوه‌ای کانادایی، بلوط سفیدِ امریکایی، کاج روسی، وِنگه ،آفروموزیا ،... اشاره کرد که با فینیشینگ‌های مورد نظر کارفرما ارائه می شوند.

پارکت مهندسی شده

با پیشرفت صنایع چوبی و به منظور بالابردن کارائی و دوام پارکت ها، تولید پارکت چند لایه انجام گرفته است. با این روش، ضمن حفظ طبیعی بودن محصول، مقاومت آن در برابر رطوبت، سرما و حرارت به اندازه چشمگیری افزایش یافته است.

در این نوع پارکت یک لایه ی چوب طبیعی از نوع چوب سخت (معمولا" بلوط ، Oak) بر روی یک لایه ی پایه با چسب مخصوص چسبانده و پرس می شود.

بهترین نوع پارکت با لایه زیرین چوب چند لایه (ply wood) تهیه می گردد.این به دلیل مقاومت بسیار بالای این متریال در مقابل رطوبت و حرارت می باشد.البته برای پایین آوردن بهای پارکت، از چوب غیر سخت  (soft wood ) و حتی گاهی MDF  نیز به عنوان لایه زیرین استفاده می گردد که MDF برای استفاده در کف توصیه نمی شود.

در این نوع پارکت باید به ضخامت لایه ی روئین نیز توجه داشت. برای داشتن دوام و کیفیت بالا حداقل ضخامت لایه ی روئی باید 2 میلی متر باشد. از مزایای این نوع پارکت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

-          مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت( فقط با لایه زیرین plywood)

-          مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت و برودت(حداقل انبساط و انقباض)

-          قابلیت تولید پارکت با عرضهای متنوع و بالا (تا عرض 45 سانتی متر )

-          قابلیت نصب مستقیم بر روی کف بتنی( فقط با لایه زیرین plywood)

پارکت تمام چوب و مهندسی شده هر دو با انواع مختلفی‌ از چوب ها و با فینیشینگ‌های متنوع تولید می شوند. به عنوانِ نمونه می‌توان به بلوط، گردو، افرا، کاج روسی، وِنگه، آفروموزیا، بامبو و... اشاره کرد.

انواع پوشش های سطح پارکت :

به طور کلی پارکت ها با دو نوع پوشش اصلی  لاک (Lacquer ) و یا  پوشش روغن (Oil)  تولید می شوند:

پوشش لاک

پوشش لاک که به تعداد لایه های سه، پنج و یا بیشتر  بروی چوب اجرا می شود، پوششی به نسبت قدیمی تر و سنتی تر می باشد که به صورت یک روکش، تمام سطح چوب را می پوشاند.

این پوشش به صورت براق، نیمه براق و یا مات در رنگ های مختلف عرضه و اجرا می گردد. همچنین با اجرای یک لایه اولیه رنگ، می توان رنگ سطح را به دلخواه تغییر داد.

در این روش با اجرای لایه های متعدد در بازه های زمانی حدودا 24 ساعته، یک لایه بسیار سخت بر روی سطح ایجاد می شود. لاک ها دارای یک حلال شیمیایی هستند که بعد از اجرا متصاعد شده و یک لایه سخت را بر روی سطح چوب بر جای میگذارد.

پوشش لاک در برابر خراش مقاوم است اما در صورت ایجاد خراشی، امکان ترمیم نقطه ای نیست و ساب و اجرای دوباره لاک باید در کل فضا(مثلا یک اتاق) انجام پذیرد.

پوشش روغن

پوشش روغن که نوع جدیدتری از پوشش پارکت می باشد معمولا" شامل 1 یا 2 لایه روغن بروی سطح چوب اجرا می شود. در این نوع پوشش علاوه بر طبیعی بودن ماده اولیه (برعکس لاک که پوششی کاملا شیمیایی و گاهی سمی است)، ظاهر و شخصیت طبیعی چوب کاملا حفظ می شود.

روغن به دلیل نفوذ به لایه های چوب، هیچ گونه لایه اضافی بر روی چوب ایجاد نمی کند که در نتیجه امکان لمس خود چوب را ایجاد می کند، برعکس لاک که در واقع تماس با لایه ی محافظ لاک انجام می شود نه با خود چوب. همچنین در صورت آسیب دیدگی پارکت، تعمیر و بازسازی نقطه ای را امکان پذیر می نماید که در مورد پوشش لاک میسر نیست.

پوشش های روغنی با رنگدانه های مختلف، امکان ایجاد تنوع بسیار زیادی از رنگها را میسر می سازد.

 

پوشش های روغن و لاک هر دو سطحی بسیار مقاوم در برابر رطوبت و آب ایجاد می کنند. لازم به ذکر است که استفاده از مواد با کیفیت و اجرای درست و استاندارد نیز نقشی اساسی در کیفیت و مقاومت نهایی سطح ایفا می کنند.

علاوه بر پوشش های اصلی، جهت ایجاد طرح، رنگ و بافتهای متنوع، فینیشینگ های بسیار دیگری نیز بروی پارکت ها انجام میگیرد از جمله: ساب سیمی (Brushing )، رنگ (Stain)، دودی کردن (Smoking)، همواری سطح (Planed Surface) و غیره.

 

 

  مشخصات بارز  پارکتهای شرکت  "هی وود" 

·         استفاده از مرغوب ترین مواد :

تمام پارکت های چند لایه/مهندسی شده شرکت "هی وود"  به صورت یک لایه چوب بلوط اروپایی(و یا گردو، راش و...) بر روی یک قطعه چند لایه ( Plywood) از نوع مقاوم در برابر آب (WBP-Water Boiled Proof) ساخته می شوند. شرکت "هی وود" تنها از چوب چند لایی از درخت غوشه (Birch) استفاده می نمایند که بهترین و مرغوب ترین نوع چوب چند لایی به حساب می آید.

·         تنوع بی نظیر در اندازه :

این پارکت ها در دو ضخامت 20 میلیمتر با رویه 5.5 میلیمتر و یا 15میلیمتر با رویه 3.5 میلیمتر تولید می شوند. شرکت "هی وود"  توانایی تولید این پارکت ها با عرض 12 سانتیمتر تا  45 سانتیمتر و تا طول 7.3 متر را دارد که بنا به خواست و سلیقه کارفرما تولید می شوند.

·         کیفیت و ماندگاری :

تمامی پارکت ها مهندسی شده تولیدی شرکت "هی وود" دارای 5 سال گارانتی می باشد.

·         پوشش روغن طبیعی

پارکت های شرکت "هی وود" با پوشش روغن که نوع جدیدتری از پوشش پارکت می باشد تولید می شوند. امروزه اغلب پارکت های تولید و استفاده شده در کشورهای اروپایی با این نوع پوشش ارائه می شود که علاوه بر طبیعی بودن ماده (برعکس لاک که پوششی کاملا شیمیایی است) ظاهر و شخصیت طبیعی چوب را حفظ می کند.

·         حس و لمس بافت طبیعی چوب

روغن به دلیل نفوذ به لایه های چوب، هیچ گونه لایه اضافی بر روی چوب ایجاد نمی کند که در نتیجه امکان تماس با چوب را ایجاد می نماید (برعکس لاک که در واقع تماس دست یا پا با لایه محافظ لاک انجام می شود نه با خود چوب). همچنین درصورت آسیب دیدن پارکت امکان تعمیر و بازسازی نقطه ای را امکان پذیر می کند.

·         قابلیت نصب بر روی گرمایش از کف 

تمام پارکت های چند لایه بلوط این شرکت، بر روی یک "چند لایی" از چوب درخت غوشه نصب می شوند.به دلیل رسانایی گرمایشی بالای چوب بلوط و همچنین غوشه این پارکت ها برای نصب برروی گرمایش از کف، کاملا مناسب می باشند.

 

    اطلاعات فنی پارکتهای " هِی وود"

پارکت های چند لایه/مهندسی شده

تمام پارکتهای چند لایه شرکت "هِی وود"، به صورتِ یک لایه چوب به انتخابِ کارفرما* (بلوط، گردو، راش ، …) بر روی یک چند لأیی (plywood)  از نوع مقاوم در برابرِ آب (wbp-  water Boiled Proof) ساخت می شوند .شرکت "هِی وود" تنها از چوب چند لأیی از درختِ غوشه (Birch) استفاده می‌نماید که بهترین و مرغوبترین نوع چوب چند لایی به حساب می اید.

این پارکت ها در دو ضخامتِ ۲۰میلیمتر با رویه ۵،۵ میلیمتر و ۱۵ میلیمتر با رویه ۵،۳ میلیمتر تولید می شوند. شرکت "هِی وود" توانایی تولید این پارکت ها با عرض 12 سانتیمتر تا ۴۵ سانتیمتر و تا طولِ 7.30 متر را دارد که بنا به خواست و سلیقه کارفرما تولید می‌شوند.

پارکت های تمام چوب

برای کسانی‌ که پارکتِ تمام چوب را ترجیح می دهند، شرکتِ "هِی وود", انواع مختلفی‌ از چوبها* را با فینیشینگ‌های متنوع تولید و ارائه می‌کند.به عنوانِ نمونه می‌توان به  بلوط اروپأیی، گردوی امریکایی، افرای سفید و قهوه‌ای کانادایی، بلوط سفیدِ امریکایی، کاج روسی، وِنگه، آفروموزیا ،... اشاره کرد که با فینیشینگ‌های مورد نظر کارفرما ارائه می شوند

این پارکت ها با ضخامت ۲۰ ملیمتر و از عرضِ ۱۰ تا ۳۰ سانتیمتر تولید می‌شوند.