امیر عباس ابوطالبی

ناشر، مدیر عامل، سردبیر

info@villamagazine.ir

..

سامان مسگریان

حامی مالی، ناشر

...

رعنا سقازاده

شورای علمی

.

فاطمه تاجیک

معمار و پژوهشگر

شورای علمی

حسنا پورهاشمی

پژوهشگر و معمار منظر

حسنا پورهاشمی، پژوهشگر و معمار منظر ایرانی تبار، فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی محیط زیست از دانشگاه تهران، فوق لیسانس رشته معماری منظر از دانشگاه ETH سوییس و دکترا رشته معماری منظر از دانشگاه BOKU وین می باشد.
در سال ۲۰۱۲ در شرکت Vogt در مونیخ مشغول به کار شد و سال ۲۰۱۳ دستیار پرفسور Vogt در دانشگاه ETH زوریخ شد. از سال ۲۰۱۳ دفتر شخصی خود بنام Studio-XO را با هدف ایجاد یک پلت فرم فرهنگی مدرن در جهت تبادلات فرهنگی و علمی در سطح بین الملل تأسیس نمود. او که همکاری خود را با ایران شناس برجسته سوئیسی Wieser-Meyer Thomas از سال ۲۰۱۳ آغاز نمود، تا کنون تورهای معماری متعددی را از اروپا به ایران برگزار نموده است. همچنان ایشان مدرس مدعو دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع فوق لیسانس نیز میباشند.

گلرخ شهباز

شورای علمی

معمار و پژوهشگر معماری

ماهرخ پویان مهر

مشاور بازرگانی

Mahrokh.pooyanmehr@gmail.com

ماهرخ پو یان مهر، پژوهشگر معماری پایدار و سبز و ذخیره انرژی و تجارت در معماری، فارغ التحصیل لیسانس مهندسی تکنولوژی معماری و فوق لیسانس معماری داخلی از دانشگاه  EMU قبرس می باشد. وی در سال 2012 در زمینه مقاله و تحقیق در توسعه پایدار در دانشگاه MIT ماساچوست فعالیت داشته است. در سال 2014 با شرکت بین المللی W World Wide Group  در زمینه توریستی و طراحی هتل همکاری داشته است و در سال 2016 در شرکت معماری مهندسی Memarlik Kemali عضو تیم طراحی معماری داخلی بوده است. وی همچنین در زمینه های تجارت بین المللی فعالیت دارد و Vice President  شرکت Cambridge در کالیفرنیا می باشد.  

سید محمد حسینی غفاری

شورای علمی

سید محمد حسینی غفاری متولد 1363 در اصفهان، تحصیلات خود را در مقطع ارشد رشته معماری به پایان رساتده است.

فعالیت های وی:

-عضو کمیته بین الملل موزه های یونسکو ICOM

-مشاور هنری ریاست شورای عالی تمبر و موزه ارتباطات

-مدرس دوره ­های معماری داخلی قطب علمی دانشگاه تهران

-موسس و سرپرست طراحی گروه طراحی کالک (ایران-امارات)

-عضو انجمن مهندسان معماری داخلی ایران

-عضو کارگروه و مدرس بنیاد ملی مد ایران

-داور جشنواره مد ایران

 

نمایشگاه­ها:

مسکو l امارات، دبیl  اکسپو ارمنستانl  اکسپو شارجه l لندن

هانیه فرج زاده

تحریریه

villamagazine.ir@gmail.com

هانیه فرج‌زاده، متولد 1368 در تهران، تحصیلات خود را در رشته‌ی معماری در مقطع ارشد دانشگاه آزاد تهران به پایان رسانده است.

درباره ویلا


مجله ويلا
 فعاليت رسمي خودش را از سال ١٣٩٣ آغاز كرد و اولين مجله چاپ ديجيتال معماري در ايران مي باشد. اين مجله در دو نسخه چاپي و الكترونيكي در سرتاسر ايران و جهان پخش مي گردد. تيراژ اين مجله در زمان و مكان محدوديتي ندارد و سفارش هر نسخه از هر فصل اين مجله در هركجاي ايران و هر زمان از طريق وبسايت مجله ويلا و وبسايت ديجي كالا امكان پذير است.

نسخه چاپي اين مجله تاكنون براي معماران ايراني و بين المللي در جهان از جمله آلمان، فرانسه، نروژ، ايتاليا، اسپانيا، ژاپن، برزيل، دانمارك، اتريش، فنلاند و ... ارسال گرديده است.

همكاری با معماران در مجله تخصصی ویلا چگونه است؟

اين مجله علاوه بر همكاری با معماران مطرح ايرانی با معماران و دفاتر معماري مطرح در جهان از جمله دفتر معماري شيگروبان، بنياد معماري آلوارآلتو، دكتر كن يانگ و ... همكاري داشته است.

همكاری با مجلات معماری و ژورناليست معماری در ویلا چگونه است؟

مجله ويلا ضمن ايجاد و گسترش روابط با رسانه هاي معماري معتبر و مطرح داخل كشور با مجلات و رسانه هاي بين المللي مطرح بين المللي از جمله مجله آ-آ فرانس، مجله داموس ايتاليا و ... در ارتباط است.

كارگاه های مجله تخصصی معماری ويلا چگونه است؟

مجله ويلا برگزاركننده كارگاه هاي طراحي و ساخت براي كشف و معرفي استعدادها و نخبه هاي معماري به كشور مي باشد. اركان اين كارگاه ها واقعي و طرح برنده در اين كارگاه ها تماما اجرايي مي باشند. بيشتر از ٧٠ درصد شركت كنندگان اين كارگاه ها را معماران و دانشجويان معماري غير پايتخت نشين تشكيل مي دهند. هزينه شركت در اين كارگاه ها تاكنون رايگان بوده است. نسخه چاپي ويژه نامه هاي ويلا به انتشار جريان اين كارگاه ها مي پردازد كه با استقبال جامعه حرفه اي و دولتي در زمينه هاي آموزشي نيز گرديده است.

در مجله تخصصی معماری ویلا چه رويدادهایی رخ داده است؟

مجله ويلا حامي رويدادهاي ملي باغ ايراني، مسابقات معماري ايران، بينال ونيز ايتاليا و ... مي باشد.
همچنين در مراسم گفتگوي معماران ايراني و معماران فرانسوي، آلماني و معماران كشورهاي اسكانديناويا نيز مجله ويلا به عنوان برگزاركننده، حامي و يا شركت كننده حضور داشته است و تاكنون با انجمن ها گروه هاي معماري همچون سافا فنلاند، ناكس آلمان و آفكس فرانسه همكاري داشته است.

حاميان مجله تخصصی معماری ویلا چه کسانی هستند؟

خانه طراحان سام در كنار معماران و رسانه هاي مطرح معماري در ايران و جهان از مهمترين حاميان مجله ويلا هستند. كميسيون ملي يونسكو در ايران و تعدادي از نهادهاي رسمي دولتي و غيردولتي از جمله وزارت راه و شهرسازي، مجلس شوراي اسلامي، ميراث فرهنگي، موزه ملي ارتباطات، انجمن مفاخر معماري ايران، دانشگاه هنر و ... نيز تاكنون حمايت هاي خودشان را از برخي فعاليت هاي مجله ويلا اعلام كرده اند.

سوالات متداول

رویکرد فصلنامه تخصصی معماری ویلا چیست؟

رویکرد اصلی مجله، تعیین اولویت‌ها و تعریف عناوین پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی معماری خانه‌های ویلایی در جهت ارتقا سطح آگاهی و تحلیل عمومی معماران، دانشجویان معماری، مصرف کنندگان، صاحبان صنایع ساختمانی و سازندگان خانه‌های ویلایی می‌باشد.

از کجا می‌توانیم نسخه چاپی مجله را تهیه کنیم؟

نسخه چاپی شماره های فصل و تمامی شماره های پیشین مجله از طریق درگاه وب سایت/اشتراک و سایت دیجی کالا برای تمامی متقاضیان داخل ایران قابل سفارش است.همچنین نسخه پی دی اف شماره فصل و تمامی شماره های پیشین مجله ویلا از طریق درگاه وب سایت بخش مجله برای تمامیان متقاضیان داخل و خارج از ایران قابل سفارش می باشد.

اولین مجله دیجیتال معماری در ایران یعنی چه؟

فصلنامه معماری ویلا، اولین مجله معماری است که چاپ آن بصورت دیجیتال و دانه‌ای در خانه طراحان سام انجام می‌گیرد.پس از انجام زیرساخت‌های لازم و بدون محدودیت در زمان و مکان قابلیت سفارش هر کدام از شماره‌های پیشین را به هر تعداد از هر کجای دنیا خواهید داشت.

همکاری با مجله از چه راه‌هایی امکان پذیر است؟

شما می‌توانید با ارسال رزومه به آدرس رسمی وب سایت مجله از فرصت‌های همکاری با مجله مطلع شوید.

نحوه ثبت پروژه‌های معماری به چه ترتیب است؟

از طریق درگاه وب سایت/ثبت پروژه به آدرس
http://villanews.ir/en/submit
و از طریق مکاتبه (ایمیل و تلگرام) با تحریره مجله

شرایط نمایندگی در مجله به چه ترتیب است؟

مجله ویلا نمایندگی نمی پذیرد.

شرایط تبلیغات در مجله چیست؟

محصولاتی که در ویلاسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای کیفیت‌های مشخص ساختمانی باشند قابل معرفی در مجله می‌باشند. قابل ذکر است صنایعی که دارای قابلیت‌های کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های اقتصادی اجرایی باشند از امتیازات ویژه مجله جهت معرفی به معماران و سازندگان برخوردار خواهند شد.

مجله از چه ایده‌هایی حمایت خواهد کرد؟

مجله ضمن حمایت از تحقیقات علمی ، پژوهشی، گفتگوها، ثبت آثار ویلایی معماری معاصر، آثار هنری و دانشجویی از ایده‌های تجاری و کارآفرینی که در حوزه قانونی مرتبط با صنعت ویلا باشد حمایت خواهد کرد.