امیر عباس ابوطالبی

ناشر، مدیر عامل، سردبیر

info@villamagazine.ir

..

سامان مسگریان

حامی مالی، ناشر

...

رعنا سقازاده

شورای علمی

.

رضا نجفیان

شورای علمی

info@renadesign.com

رضا نجفيان، طراح و معمار ايرانی متولد سال ۱۳۵۹ است. وی مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته‌ی معماری را از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقيقات دريافت نموده و از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۸۵ در شرکت مهندسين مشاور گاما به فعاليت پرداخته است. در سال۱۳۹۱، رضا نجفيان، دفتر معماری شخصی خود با عنوان رنا ديزاين را تأسيس نمود. اين شرکت تاکنون در پروژه‌های موفق بسياری شرکت داشته و در عرصه‌ی معماری کشور، شرکت خوش نامی محسوب می‌شود.

شهاب میزائیان

شورای علمی

متولد 1362 تهران ، فارغ التحصیل معماری از دانشکده هنر ومعماری واحد تهران مرکزی ، موسس و مدیرعامل مهندسان مشاور منظر . بوم . نقش ؛ در سال 1389 با کسب رتبه یک در آزمون دکتری معماری واحد علوم و تحقیقات تهران پذیرفته شد . وی در چندین مسابقه داخلی و بین المللی نیز حائز رتبه شده است که از میان آنها می توان به برنده اول جایزه معمار 1391 ، تقدیر شده جایزه معمار 1393 ،برنده سوم جایزه معمار 1394 ، برنده اول جایزه معماری داخلی ایران 1394 ، طرح تقدیر شده فستیوال معماری cityscape 2011 ، نامزد دریافت معمار جوان سال خاورمیانه ( زیر 35 سال ) و نامزد دفتر معماری کوچک سال خاورمیانه ( زیر 100 پرسنل) و نامزد دریافت پروژه پایدار سال خاورمیانه در دو سال 2012 و2013 در middle east architect awards و نامزد دریافت جایزه معمار آسیا اشاره کرد. وی از سال 1387 به عنوان مدرس مدعو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به تدریس معماری می پردازد.

گلرخ شهباز

شورای علمی

..

فاطمه تاجیک

شورای علمی

..

سید محمد حسینی غفاری

شورای علمی

سید محمد حسینی غفاری متولد 1363 در اصفهان، تحصیلات خود را در مقطع ارشد رشته معماری به پایان رساتده است.

فعالیت های وی:

-عضو کمیته بین الملل موزه های یونسکو ICOM

-مشاور هنری ریاست شورای عالی تمبر و موزه ارتباطات

-مدرس دوره ­های معماری داخلی قطب علمی دانشگاه تهران

-موسس و سرپرست طراحی گروه طراحی کالک (ایران-امارات)

-عضو انجمن مهندسان معماری داخلی ایران

-عضو کارگروه و مدرس بنیاد ملی مد ایران

-داور جشنواره مد ایران

 

دستاوردها:

-رتبه برتر مسابقات معماری ایران

-طراحی سنگ فرش باغ دولت آباد یزد

-رتبه برتر جایزه شیکاگو دفتر تداوم پویا – همکار طراحی 2016

-رتبه برتر جایزه آرکی تایزر نیویورک با دفتر تداوم پویا – همکار طراحی

-رتبه سوم جایزه معمار 1394 با دفتر تداوم پویا – همکار طراحی 2016

-رتبه چهارم مسابقه ملی طراحی نمای مرکز طرح­های صنعتی ایران

-رتبه برتر جایزه معمار آسیا با دفتر تداوم پویا – همکار طراحی 2017

-تقدیر شده هیئت داوران جشنواره مد ایران – برای مقبره خیام - 2017

-طرح برگزیده مسابقه روز معمار زیورآلات - 2017

 

نمایشگاه­ها:

مسکو l امارات، دبیl  اکسپو ارمنستانl  اکسپو شارجه l لندن

هانیه فرج زاده

تحریریه

villamagazine.ir@gmail.com

هانیه فرج‌زاده، متولد 1368 در تهران، تحصیلات خود را در رشته‌ی معماری در مقطع ارشد دانشگاه آزاد تهران به پایان رسانده است.

فرنوش دهش

تحریریه

villamagazine.ir@gmail.com

فرنوش دهش،متولد 1370 در شهر کرمان است . وی تحصیلات خود را در رشته معماری داخلی (مقطع کارشناسی ارشد) در دانشگاه برایتون- انگلستان به پایان رسانده است. 

سید محمد حسینی غفاری

تحریریه

سید محمد حسینی غفاری متولد 1363 در اصفهان، تحصیلات خود را در مقطع ارشد رشته معماری به پایان رساتده است.

 

درباره ویلا


مجله ويلا
 فعاليت رسمي خودش را از سال ١٣٩٣ آغاز كرد و اولين مجله چاپ ديجيتال معماري در ايران مي باشد. اين مجله در دو نسخه چاپي و الكترونيكي در سرتاسر ايران و جهان پخش مي گردد. تيراژ اين مجله در زمان و مكان محدوديتي ندارد و سفارش هر نسخه از هر فصل اين مجله در هركجاي ايران و هر زمان از طريق وبسايت مجله ويلا و وبسايت ديجي كالا امكان پذير است.

نسخه چاپي اين مجله تاكنون براي معماران ايراني و بين المللي در جهان از جمله آلمان، فرانسه، نروژ، ايتاليا، اسپانيا، ژاپن، برزيل، دانمارك، اتريش، فنلاند و ... ارسال گرديده است.

همكاری با معماران در مجله تخصصی ویلا چگونه است؟

اين مجله علاوه بر همكاری با معماران مطرح ايرانی با معماران و دفاتر معماري مطرح در جهان از جمله دفتر معماري شيگروبان، بنياد معماري آلوارآلتو، دكتر كن يانگ و ... همكاري داشته است.

همكاری با مجلات معماری و ژورناليست معماری در ویلا چگونه است؟

مجله ويلا ضمن ايجاد و گسترش روابط با رسانه هاي معماري معتبر و مطرح داخل كشور با مجلات و رسانه هاي بين المللي مطرح بين المللي از جمله مجله آ-آ فرانس، مجله داموس ايتاليا و ... در ارتباط است.

كارگاه های مجله تخصصی معماری ويلا چگونه است؟

مجله ويلا برگزاركننده كارگاه هاي طراحي و ساخت براي كشف و معرفي استعدادها و نخبه هاي معماري به كشور مي باشد. اركان اين كارگاه ها واقعي و طرح برنده در اين كارگاه ها تماما اجرايي مي باشند. بيشتر از ٧٠ درصد شركت كنندگان اين كارگاه ها را معماران و دانشجويان معماري غير پايتخت نشين تشكيل مي دهند. هزينه شركت در اين كارگاه ها تاكنون رايگان بوده است. نسخه چاپي ويژه نامه هاي ويلا به انتشار جريان اين كارگاه ها مي پردازد كه با استقبال جامعه حرفه اي و دولتي در زمينه هاي آموزشي نيز گرديده است.

در مجله تخصصی معماری ویلا چه رويدادهایی رخ داده است؟

مجله ويلا حامي رويدادهاي ملي باغ ايراني، مسابقات معماري ايران، بينال ونيز ايتاليا و ... مي باشد.
همچنين در مراسم گفتگوي معماران ايراني و معماران فرانسوي، آلماني و معماران كشورهاي اسكانديناويا نيز مجله ويلا به عنوان برگزاركننده، حامي و يا شركت كننده حضور داشته است و تاكنون با انجمن ها گروه هاي معماري همچون سافا فنلاند، ناكس آلمان و آفكس فرانسه همكاري داشته است.

حاميان مجله تخصصی معماری ویلا چه کسانی هستند؟

خانه طراحان سام در كنار معماران و رسانه هاي مطرح معماري در ايران و جهان از مهمترين حاميان مجله ويلا هستند. كميسيون ملي يونسكو در ايران و تعدادي از نهادهاي رسمي دولتي و غيردولتي از جمله وزارت راه و شهرسازي، مجلس شوراي اسلامي، ميراث فرهنگي، موزه ملي ارتباطات، انجمن مفاخر معماري ايران، دانشگاه هنر و ... نيز تاكنون حمايت هاي خودشان را از برخي فعاليت هاي مجله ويلا اعلام كرده اند.

سوالات متداول

رویکرد فصلنامه تخصصی معماری ویلا چیست؟

رویکرد اصلی مجله، تعیین اولویت‌ها و تعریف عناوین پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی معماری خانه‌های ویلایی در جهت ارتقا سطح آگاهی و تحلیل عمومی معماران، دانشجویان معماری، مصرف کنندگان، صاحبان صنایع ساختمانی و سازندگان خانه‌های ویلایی می‌باشد.

از کجا می‌توانیم نسخه چاپی مجله را تهیه کنیم؟

نسخه چاپی شماره های فصل و تمامی شماره های پیشین مجله از طریق درگاه وب سایت/اشتراک و سایت دیجی کالا برای تمامی متقاضیان داخل ایران قابل سفارش است.همچنین نسخه پی دی اف شماره فصل و تمامی شماره های پیشین مجله ویلا از طریق درگاه وب سایت بخش مجله برای تمامیان متقاضیان داخل و خارج از ایران قابل سفارش می باشد.

اولین مجله دیجیتال معماری در ایران یعنی چه؟

فصلنامه معماری ویلا، اولین مجله معماری است که چاپ آن بصورت دیجیتال و دانه‌ای در خانه طراحان سام انجام می‌گیرد.پس از انجام زیرساخت‌های لازم و بدون محدودیت در زمان و مکان قابلیت سفارش هر کدام از شماره‌های پیشین را به هر تعداد از هر کجای دنیا خواهید داشت.

همکاری با مجله از چه راه‌هایی امکان پذیر است؟

شما می‌توانید با ارسال رزومه به آدرس رسمی وب سایت مجله از فرصت‌های همکاری با مجله مطلع شوید.

نحوه ثبت پروژه‌های معماری به چه ترتیب است؟

از طریق درگاه وب سایت/ثبت پروژه به آدرس
http://villanews.ir/en/submit
و از طریق مکاتبه (ایمیل و تلگرام) با تحریره مجله

شرایط نمایندگی در مجله به چه ترتیب است؟

مجله ویلا نمایندگی نمی پذیرد.

شرایط تبلیغات در مجله چیست؟

محصولاتی که در ویلاسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای کیفیت‌های مشخص ساختمانی باشند قابل معرفی در مجله می‌باشند. قابل ذکر است صنایعی که دارای قابلیت‌های کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های اقتصادی اجرایی باشند از امتیازات ویژه مجله جهت معرفی به معماران و سازندگان برخوردار خواهند شد.

مجله از چه ایده‌هایی حمایت خواهد کرد؟

مجله ضمن حمایت از تحقیقات علمی ، پژوهشی، گفتگوها، ثبت آثار ویلایی معماری معاصر، آثار هنری و دانشجویی از ایده‌های تجاری و کارآفرینی که در حوزه قانونی مرتبط با صنعت ویلا باشد حمایت خواهد کرد.