امیر عباس ابوطالبی

معمار و سردبیر

info@villamagazine.ir

..

سامان مسگریان

حامی مالی، ناشر

...

رعنا سقازاده

شورای علمی

.

فاطمه تاجیک

معمار و پژوهشگر

شورای علمی

گلرخ شهباز

شورای علمی

معمار و پژوهشگر معماری

حسنا پورهاشمی

پژوهشگر و معمار منظر

Hosna@villamagazine.ir

حسنا پورهاشمی، پژوهشگر و معمار منظر ایرانی تبار، فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی محیط زیست از دانشگاه تهران، فوق لیسانس رشته معماری منظر از دانشگاه ETH سوییس و دکترا رشته معماری منظر از دانشگاه BOKU وین می باشد.
در سال ۲۰۱۲ در شرکت Vogt در مونیخ مشغول به کار شد و سال ۲۰۱۳ دستیار پرفسور Vogt در دانشگاه ETH زوریخ شد. از سال ۲۰۱۳ دفتر شخصی خود بنام Studio-XO را با هدف ایجاد یک پلت فرم فرهنگی مدرن در جهت تبادلات فرهنگی و علمی در سطح بین الملل تأسیس نمود. او که همکاری خود را با ایران شناس برجسته سوئیسی Wieser-Meyer Thomas از سال ۲۰۱۳ آغاز نمود، تا کنون تورهای معماری متعددی را از اروپا به ایران برگزار نموده است. همچنان ایشان مدرس مدعو دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع فوق لیسانس نیز میباشند.

آرش وکیل زاده

مدیر هنری

arashvakilzadeh.studio@gmail.com

متولد مهرماه 1365 شهر تهران- فیلمساز، عکاس و مدیر هنری 

ماهرخ پویان مهر

مشاور بازرگانی

Mahrokh.pooyanmehr@gmail.com

ماهرخ پو یان مهر، پژوهشگر معماری پایدار و سبز و ذخیره انرژی و تجارت در معماری، فارغ التحصیل لیسانس مهندسی تکنولوژی معماری و فوق لیسانس معماری داخلی از دانشگاه  EMU قبرس می باشد. وی در سال 2012 در زمینه مقاله و تحقیق در توسعه پایدار در دانشگاه MIT ماساچوست فعالیت داشته است. در سال 2014 با شرکت بین المللی W World Wide Group  در زمینه توریستی و طراحی هتل همکاری داشته است و در سال 2016 در شرکت معماری مهندسی Memarlik Kemali عضو تیم طراحی معماری داخلی بوده است. وی همچنین در زمینه های تجارت بین المللی فعالیت دارد و Vice President  شرکت Cambridge در کالیفرنیا می باشد.  

علیرضا افتخاریان قمصری

مدیر بازاریابی

villamagazine.ir@gmail.com

عليرضا قمصري تحصيلات خود را در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشگاه تهران پايان رسانده و هم اكنون دانشجوي دكتري مديريت بازگاني-بازاريابي همان دانشگاه مي باشد.
در سال ١٣٩١ موفق به كسب بورسيه دانشگاه PAI CHAI كره جنوبي گرديد و پس از گذراندن دوره اموزشي در كره جنوبي در مركز آموزش هاي آزاد دانشگاه تهران به تدريس پرداخت.
در سال ١٣٩٢ موفق به كسب بورسيه ميتسوبيشي ژاپن گرديد .يكسال بعد عنوان دانشجوي نمونه دانشگاه تهران برگزيده شدوپس از اتمام دوره كارشناسي در يك شركت خصوصي به عنوان مدير بازاريابي مشغول به فعاليت گرديد ؛با تكيه بر دانش زبان ژاپني خود اولين روغن موتور هيبريدي (تاكومي) را از ژاپن وارد ايران كرد.او همچنين اولين دوچرخه هاي خورشيدي (لئوس) را وارد ايران كرد و نمايندگي انحصاري ايران و خاورميانه را براي اين شركت كسب كرد.
عضويت انجمن صنفي مترجمان ايران،عضويت انجمن علمي بازاريابان ايران،همكاري با بخش فرهنگي سفارت ژاپن و كره جنوبي در ايران،مشاوره بازاريابي چندين شركت خصوصي از جمله فعاليت هاي وي در اين سال ها بوده است.

هانیه فرج زاده

تحریریه

villamagazine.ir@gmail.com

هانیه فرج‌زاده، متولد 1368 در تهران، تحصیلات خود را در رشته‌ی معماری در مقطع ارشد دانشگاه آزاد تهران به پایان رسانده است.

سید محمد حسینی غفاری

تحریریه

سید محمد حسینی غفاری متولد 1363 در اصفهان، تحصیلات خود را در مقطع ارشد رشته معماری به پایان رساتده است.

فعالیت های وی:

-عضو کمیته بین الملل موزه های یونسکو ICOM

-مشاور هنری ریاست شورای عالی تمبر و موزه ارتباطات

-مدرس دوره ­های معماری داخلی قطب علمی دانشگاه تهران

-موسس و سرپرست طراحی گروه طراحی کالک (ایران-امارات)

-عضو انجمن مهندسان معماری داخلی ایران

-عضو کارگروه و مدرس بنیاد ملی مد ایران

-داور جشنواره مد ایران

 

نمایشگاه­ها:

مسکو l امارات، دبیl  اکسپو ارمنستانl  اکسپو شارجه l لندن

درباره ویلا

مجله ويلا فعاليت رسمي خود را از سال ١٣٩٣ آغاز كرد و اولين مجله چاپ ديجيتال معماري در ايران مي باشد. اين مجله در دو نسخه چاپي و الكترونيكي در سرتاسر ايران و جهان پخش مي گردد. تيراژ اين مجله در زمان و مكان محدوديتي ندارد و سفارش هر نسخه از هر فصل اين مجله در هركجاي ايران و هر زمان از طريق وبسايت مجله ويلا (لینک سفارش) امكان پذير است.
نسخه چاپي اين مجله تاكنون براي معماران ايراني و بين المللي در جهان از جمله آلمان، فرانسه، نروژ، ايتاليا، اسپانيا، ژاپن، برزيل، دانمارك، اتريش، فنلاند و ... ارسال گرديده است.
تیراژ مجله ویلا در زمان و مکان نامحدود است و این بدان معنی است که هر چند سال بعد و از هرکجای جهان میتوان شماره های پیشین را سفارش داد.
نسخه دیجیتال و پی دی اف مجله ویلا از طریق این درگاه (لینک سفارش) امکان پذیر است. 
برای اطلاع از فراخوان ها، رویدادها و اخبار ویلا، شبکه های اجتماعی مجله ویلا را دنبال کنید:
1- اینستاگرام مجله ویلا
2- اینستاگرام اخبار ویلا
3- لینکد این
4- فیس بوک 


 

رویدادهای ویلا

 مجله ويلا برگزار کننده رویدادها و سمینارهای معماری و حامي رويدادهاي ملي در زمینه هنر و معماری می باشد.
از مهمترین رویدادهایی که مجله ویلا برگزار کرده و یا از آن ها حمایت کرده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- اولین سالگرد باغ ايراني
2- اولین دوسالانه مسابقات معماري و شهرسازی ايران
3- رویداد هنری بينال ونيز ايتاليا
4- دومین سالانه باغ ایرانی
5- گفتمان معماران ایرانی و فرانسوی
و ... مي باشد.
همچنين در مراسم گفتگوي معماران ايراني و معماران فرانسوي، آلماني و معماران كشورهاي اسكانديناويا نيز مجله ويلا به عنوان برگزاركننده، حامي و يا شركت كننده حضور داشته است و تاكنون با انجمن ها گروه هاي معماري همچون سافا فنلاند، ناكس آلمان و آفكس فرانسه همكاري داشته است.

كارگاه های مجله ویلا

مجله ويلا برگزاركننده اولین كارگاه هاي "کانسپت تا اجرای معماری" در ایران می باشد. این کارگاه ها به منظور كشف و معرفي استعدادها و نخبه هاي معماري به كشور برگزار می گردد. اركان اين كارگاه ها واقعي و طرح برنده در اين كارگاه ها تماما اجرايي مي باشند. نسخه چاپي ويژه نامه هاي ويلا به انتشار جريان اين كارگاه ها مي پردازد. مجله ویلا تاکنون برگزار کننده سه کارگاه "کانسپت تا اجرا" به شرح زیر بوده است که از حمایت معنوی انجمن مفاخر معماری ایران، سازمان یونسکو، وزارت راه و شهرسازی، دانشگاه های معماری، موزه پست و مخابرات، موزه امام علی(ع) و .... و حمایت رسانه های مختلف معماری برخوردر بوده است:

1- کارگاه معماری "خانه ای برای یک معمار" 
2- کارگاه معماری "خانه-مدرسه برای یک معلم"  
3- مجتمع اداری-تجاری برای یک معمار

همكاری با معماران و ثبت آثار معماری ویلایی

اين مجله علاوه بر همكاری با معماران مطرح ايرانی با معماران و دفاتر معماري مطرح در جهان از جمله دفتر معماري شيگروبان، بنياد معماري آلوارآلتو، دكتر كن يانگ و ... همكاري داشته است. همچنین پروژه های ساخته شده و ساخته نشده معماران معاصر ایرانی در نسخه های چاپی و دیجیتال مجله منتشر می شوند. کلیه آثار انتشاریافته در مجله ویلا از طریق مکاتبه رسمی تحریره ویلا به تایید معماران و صاحبان معنوی آثار رسیده است و ثبت آثار بصورت آنلاین از سرتاسر جهان امکان پذیر است. 
کلیه معماران ایرانی و خارجی می توانند مستقیما از طریق لینک زیر پروژه ویلایی خود را ثبت نمایند: 

لینک ثبت نام برای معماران ایرانی 
لینک ثبت نام برای معماران خارجی

همکاری با رسانه ها و انجمن های بین المللی معماری

مجله ويلا ضمن ايجاد و گسترش روابط با رسانه هاي معماري معتبر و مطرح داخل كشور با مجلات و رسانه هاي بين المللي مطرح بين المللي از جمله مجله آ-آ فرانس، مجله داموس ايتاليا، آرکیتکتور اتریش و آرچیتونیک سوییس و ... در ارتباط است و امکان هر نوع همکاری تخصصی در قالب برگزاری ورکشاپ های مشترک، تورهای معماری گردی برای معماران خارجی، انتشار ویژه نامه ها و ..... وجود دارد. همینطور هر نوع همکاری مشترک بین معماران ایرانی و معماران بین المللی با مشارکت انجمن های معماری بین المللی و سفارت خانه ها امکانپذیر است. 

سوالات متداول

رویکرد فصلنامه تخصصی معماری ویلا چیست؟

رویکرد اصلی مجله، تعیین اولویت‌ها و تعریف عناوین پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی معماری خانه‌های ویلایی در جهت ارتقا سطح آگاهی و تحلیل عمومی معماران، دانشجویان معماری، مصرف کنندگان، صاحبان صنایع ساختمانی و سازندگان خانه‌های ویلایی می‌باشد.

حاميان مجله تخصصی معماری ویلا چه کسانی هستند؟

خانه طراحان سام در كنار معماران و رسانه هاي مطرح معماري در ايران و جهان از مهمترين حاميان مجله ويلا هستند. كميسيون ملي يونسكو در ايران و تعدادي از نهادهاي رسمي دولتي و غيردولتي از جمله وزارت راه و شهرسازي، مجلس شوراي اسلامي، ميراث فرهنگي، موزه ملي ارتباطات، انجمن مفاخر معماري ايران، دانشگاه هنر و ... نيز تاكنون حمايت هاي خودشان را از برخي فعاليت هاي مجله ويلا اعلام كرده اند.

از کجا می‌توانیم نسخه چاپی مجله را تهیه کنیم؟

نسخه چاپی شماره های فصل و تمامی شماره های پیشین مجله از طریق درگاه وب سایت/اشتراک و سایت دیجی کالا برای تمامی متقاضیان داخل ایران قابل سفارش است.همچنین نسخه پی دی اف شماره فصل و تمامی شماره های پیشین مجله ویلا از طریق درگاه وب سایت بخش مجله برای تمامیان متقاضیان داخل و خارج از ایران قابل سفارش می باشد.

اولین مجله دیجیتال معماری در ایران یعنی چه؟

فصلنامه معماری ویلا، اولین مجله معماری است که چاپ آن بصورت دیجیتال و دانه‌ای در خانه طراحان سام انجام می‌گیرد.پس از انجام زیرساخت‌های لازم و بدون محدودیت در زمان و مکان قابلیت سفارش هر کدام از شماره‌های پیشین را به هر تعداد از هر کجای دنیا خواهید داشت.

همکاری با مجله از چه راه‌هایی امکان پذیر است؟

شما می‌توانید با ارسال رزومه به آدرس رسمی وب سایت مجله از فرصت‌های همکاری با مجله مطلع شوید.

نحوه ثبت پروژه‌های معماری به چه ترتیب است؟

از طریق درگاه وب سایت/ثبت پروژه به آدرس
http://villanews.ir/en/submit
و از طریق مکاتبه (ایمیل و تلگرام) با تحریره مجله

شرایط نمایندگی در مجله به چه ترتیب است؟

مجله ویلا نمایندگی نمی پذیرد.

شرایط تبلیغات در مجله چیست؟

محصولاتی که در ویلاسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای کیفیت‌های مشخص ساختمانی باشند قابل معرفی در مجله می‌باشند. قابل ذکر است صنایعی که دارای قابلیت‌های کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های اقتصادی اجرایی باشند از امتیازات ویژه مجله جهت معرفی به معماران و سازندگان برخوردار خواهند شد.

مجله از چه ایده‌هایی حمایت خواهد کرد؟

مجله ضمن حمایت از تحقیقات علمی ، پژوهشی، گفتگوها، ثبت آثار ویلایی معماری معاصر، آثار هنری و دانشجویی از ایده‌های تجاری و کارآفرینی که در حوزه قانونی مرتبط با صنعت ویلا باشد حمایت خواهد کرد.